Preuzimi VojvodinaMeteo Android aplikaciju i imaj brzi pristup svim informacijama uvek i svuda




Lepo vreme za prvomajske praznike, u subotu i do 29°C, otkrivamo kada se očekuje promena vremena

Navodi da će neke krajeve Srbije tokom 1 i 2. maja pogoditi nevreme nisu tačni, mada ćemo se mi u ovoj prognozi fokusirati na Vojvodinu. Ističemo (čisto usputno) da će samo u planinskim krajevima zemlje tokom današnjeg dana (četvrtak) i petka biti ređe pojave pljuskova sa grmljavinom, uglavnom na istoku i jugu, i to bez olujnih nevremena. Iznadprosečno toplo vreme zadržava se barem do utorka 6. maja, dok se destabilizacija atmosfere očekuje od ponedeljka, a nije isključeno ni od nedelje krajem dana.

Danas i tokom naredna dva dana (četvrtak, petak, subota) preovladavaće pretežno sunčano i malo do umereno oblačno vreme. Dakle, danas i tokom naredna dva dana Sunca će biti u izobilju, uz povremenu umerenu oblačnost, i zadržavanje suvog vremena. Biće i iznadprosečno toplo vreme, i to uz svakim danom malo više temperature u odnosu na prethodni dan.

Danas i sutra jutarnje temperature kretaće se uglavnom između 9 i 12°C, a maksimalne dnevne od 25 do 27°C. U subotu će biti još toplije, uz jutarnje temperature između 12 i 15°C, i maksimalne dnevne od 27 do čak 29°C.

Drugog dana vikenda biće promenljivo oblačno, ali uglavnom suvo vreme, sa dužim sunčanim intervalima. Ostaje toplo vreme za ovo doba godine, uz neznatan pad temperatura, koje će se u najtoplijem delu dana kretati između 25 i 28°C.

Promena vremena očekuje se tokom ponedeljka i utorka, 5-6. maja, kada će se atmosfera destabilizovati, uz pojavu lokalnih pljuskova sa grmljavinom. Od utorka 6. maja došlo bi i do daljeg pada temperatura, pa živa u termometrima više ne bi prelazila 25°C u najtoplijem delu dana, odnosno bila bi primerena dobu godine. Od četvrtka 8. maja vrlo verovatno i ispod 20°C. Više detalja o ovoj promeni objavićemo u danima predstojećeg vikenda.

Podrži rad VojvodinaMeteo

VojvodinaMeteo je nezavisan i samofinansirajući projekat sa ciljem da stanovnicima Vojvodine, a i šire, obezbedi precizne i objektivne prognoze vremena, kao i meterološke izveštaje. U planu je dalji razvoj projekta, poput lansiranja Android i iOS aplikacije, kreiranje novih prognostičkih mapa numeričkih modela, kao i interaktivna mapa sa prikazom aktuelnih podataka i radarske slike. Za sve ovo potrebno je nečije uloženo vreme i finansijska sredstva. Ukoliko ne želite da se oslanjate na senzacionalističke naslove medija, već na objektivno izveštavanje, i dalje ulaganje u infrastrukturu (postavljanje stanica i kamera na primer), izaberite jedan od načina da nas podržite!

Pridruži nam se na Viberu

Pridružite se našem Viber kanalu i budite uvek korak ispred svih sa najnovijim informacijama kada su vremenske (ne)prilike u Vojvodini u pitanju, a i šire. Nove prognoze vremena i obaveštenja uvek prvo plasiramo na Viberu i Telegramu, a tek onda na društvene mreže. Budite deo aktivne zajednice, priključite se klikom na link iznad (nije reč o grupi).

Pridruži nam se na Telegramu

Pridružite se našem Telegram kanalu i budite uvek korak ispred svih sa najnovijim informacijama kada su vremenske (ne)prilike u Vojvodini u pitanju, a i šire. Nove prognoze vremena i obaveštenja uvek prvo plasiramo na Telegramu i Viberu, a tek onda na društvene mreže. Budite deo aktivne zajednice, priključite se klikom na link iznad (nije reč o grupi).




Podeli tačne informacije:
Jovan Čabrilo
Jovan Čabrilo

Osnivač i glavni urednik portala VojvodinaMeteo. Meteorologijom se amaterski kao naukom bavi duže od 15 godina, sa posebnim osvrtom na sinoptičku i dinamičku meteorologiju. Razvija sopstvena postprocessing rešenja, svojevremeno pokretao WRF NMMB i WRF ARW model, u saradnji sa inostranim kolegama. Strastveni ljubitelj oluja i lovac na iste, voli prirodu i da putuje.

Dipl. ing. menadžmenta Informacionih tehnologija. Datum i mesto rođenja: 26.12.1993. ; Zrenjanin
------
Napomena: Za izdavanje zvaničnih upozorenja na opasne meteorološke pojave nadležan je RHMZ Srbije, čija zvanična upozorenja i najave treba pratiti.

Objave: 713

Komentar:

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *